lipiec17

TOP5 urządzeń przydatnych w życiu codziennym

dodano: 17 lipca 2017 przez olindaa87


Wszyscy się spieszą, za czymś gonią. Trudno znaleźć czas na wszystko. Zwłaszcza na obowiązki domowe. Ale na szczęście na rynku AGD dostępnych jest wiele urządzeń, które ułatwiają ich wykonywanie i pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu. Oto nasza lista pięciu absolutnie must have urządzeń, bez których życie na wysokich obrotach byłoby nie do zniesienia.

 

Mikrofalówka

Opinie na temat wartości jedzenia podgrzewanego w kuchence mikrofalowej są dość sprzeczne, a sygnały o ewentualnych skutkach ubocznych korzystania z mikrofali budzą kontrowersje. Jednak trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie bez mikrofalówki. Wiele osób uważa, że dużo bardziej szkodliwe jest żywienie się wyłącznie kanapkami, niż podgrzanie obiadu w mikrofali. W myśl zasady „jeden posiłek na ciepło dziennie” - coś w tym jest... Jeśli tylko w mikrofali nie ląduje każdy posiłek, to mikrofalówka może okazać się naprawdę dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w biurze.

 

Blender

Blender podbija kuchnie i serca wszystkich miłośników zdrowego żywienia, a korzystanie z jego mocy nie budzi żadnych sprzecznych opinii. Blender to zbawienie dla młodych mam, które urozmaicają dietę maluszka. I doskonały sposób na przemycenie do diety starszych dzieci nowych warzyw lub owoców. Blender sprawdzi się w każdej kuchni i z powodzeniem zastąpi niejedno urządzenie: od tradycyjnego miksera, aż po maszynkę do lodów domowej produkcji.

 

Pralka

Pralka automatyczna to wynalazek, który uratował życie tysięcy kobiet i wygląd wielu kawalerów. Ostatnie lata udowodniły, że pralki radzą sobie nawet z koszulami i delikatnymi tkaninami, które noszą oznaczenie „prać ręcznie”. Dziś można mówić już o inteligentnych pralkach, których obsługa przypomina programowanie sprzętu kosmicznego i nie stanowi problemu nawet dla nastolatka. A dla osób, które nie mają czasu również na wieszanie prania, doskonałym rozwiązaniem są pralko-suszarki. Co więcej, pralka pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i zużycie wody. To ogromny plus, który zrozumie każdy zarządca domowego budżetu.

 

Odkurzacz

Dla wielu osób sprzątanie to strata czasu. Ale okazuje się, że w niekontrolowanym bałaganie można stracić go jeszcze więcej. Ponadto, bałagan bywa przyczyną nieszczęśliwych wypadków i absolutnie nie służy alergikom (zwłaszcza tym, uczulonym na roztocza kurzu domowego). Dlatego „chciał, nie chciał”, ale odkurzacz w domu to podstawowy gadżet, który pozwala szybko doprowadzić mieszkanie do ładu. I to już nie tylko podłogę. Dzięki specjalnie zaprojektowanym ssawkom, odkurzacz może szybko odkurzyć tapicerki, parapety, fronty i blaty mebli, a nawet  zasłony i materace. Zwykle przy tej okazji rzeczy trafiają na swoje pierwotne miejsce przeznaczenia. Dlatego czas z odkurzaczem nigdy nie jest stracony.

 

Zmywarka

Jako ostatnia, ale nie mniej ważna, pozycja zostaje wymieniona zmywarka. Jeszcze kilka lat temu uchodziła za sprzęt luksusowy. Krążąca stereotypowo opinia o bezzasadności jej posiadania, jeśli rodzina nie przekracza modelu „2+2” legła w gruzach, od kiedy zaczęto produkować zmywarki na kilka kompletów naczyń. Zmywarki mają tak niskie zużycie wody, że zmywanie ręczne po prostu przestało się opłacać. Podczas zakupu zmywarki warto kierować się nie tylko klasą oszczędności i jej pojemnością. Warto również pamiętać o jej właściwym montażu. W końcu zmywarka wymaga stałego podpięcia do prądu, punktu poboru wody i kanalizacji jednocześnie. Dlatego montaż zmywarki warto zlecić fachowcom. Ich znalezienie wcale nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy skorzystać z jednego z serwisów usługowych (np. lokalers.pl) i wybrać ofertę profesjonalisty ze swojego regionu.

 

Właściwie wybrane i odpowiednio zamontowane sprzęty AGD to sposób na odzyskanie czasu. Bo po co tracić go na czynności, które męczą i nudzą, kiedy można przeznaczyć go na swoje pasje lub spotkania ze znajomymi?

 


photo
TOP5 urządzeń w domu: Zdjęcie pochodzi z notki TOP5 urządzeń przydatnych w życiu codziennym


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy